IMPREGNAT DO DREWNA -
zabezpiecza drewno przed niszczącym działaniem wilgoci, promieniowania UV oraz przed mikroorganizmami (grzybami, glonami, porostami); może też pełnić funkcję dekoracyjną.
IZOLACJA PODŁOGI NA GRUNCIE -
termiczna i przeciwwilgociowa izolacja podłogi parteru w budynkach niepodpiwniczonych. Przeciwwilgociową izolację podłogi na gruncie trzeba szczelnie połączyć z poziomą izolacją ścian fundamentowych (najlepiej w jednym poziomie). Mimo, że w przepisach budowlanych rola ocieplenia tej podłogi nie jest doceniana, warto ze względów ekonomicznych zrobić ją jak najgrubszą.
IZOLACJA POZIOMA ŚCIAN -
najważniejsza izolacja w domu, gdyż bardzo trudno ją naprawić. Układa się ją na ścianach fundamentowych w taki sposób, by można ją było połączyć z izolacją podłogi parteru. W klasycznym wydaniu składa się z dwóch warstw papy ułożonej na lepiku, w nowocześniejszym - z grubej papy termozgrzewalnej ułożonej na zagruntowanej lepikiem ścianie.
IZOLACJA PRZECIWWODNA -
izolacja, która chroni budynek nie tylko przed wilgocią gruntową, ale też wodą działającą pod ciśnieniem; wykonuje się ją z kilku warstw papy termozgrzewalnej lub specjalnych folii z tworzywa sztucznego; zwykle jest ona dodatkowo chroniona przed uszkodzeniami mechanicznymi (np. podczas zasypywania fundamentów) murowaną ścianką dociskową lub osłoną z folii tłoczonych.
Ta witryna korzysta z plików cookies w celach statystycznych i reklamowych. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Możesz też zmienić ustawienia w swojej przeglądarce.OK