Jeśli Twoja łazienka potrzebuje metamorfozy, a Ty marzysz o przestrzeni, w której królują porządek, harmonia i spokój, to najwyższa pora zaprosić do wnętrza minimalistyczne trendy. Oszczędna estetyka o wyrafinowanym charakterze czyni każdą przestrzeń harmonijną i wyjątkową. Dobór odpowiednich mebli to pierwszy krok do uzyskania takiego efektu.

Jaki rodzaj szafki podumywalkowej wybrać do łazienki w stylu minimal?
W minimalistycznej łazience każdy element ma swoje ściśle określone miejsce i pełni konkretną funkcję. Dotyczy to również szafki podumywalkowej, która powinna być nie tylko estetyczna, elegancka i stylowa, ale przede wszystkim praktyczna. O tym aspekcie decyduje kilka cech, m.in. bryła, rodzaj wykończenia, układ wnętrza czy konstrukcja.
Do minimalistycznych aranżacji projektanci najchętniej wybierają szafki wiszące pod umywalkę. Do łazienki, w której przestronność i wizualny ład mają dominować, takie rozwiązanie jest idealne. Dzięki temu, że mebel nie dotyka podłogi, optycznie metraż wydaje się większy, a kompozycja staje się wizualnie lżejsza i subtelniejsza. Utrzymanie czystości i optymalne rozmieszczenie instalacji wodno-kanalizacyjnych także są łatwiejsze.
Aby minimalistyczny projekt był spójny estetycznie, ważna jest prostota form wyposażenia. Idealna szafka powinna mieć gładkie fronty, pozbawione zbędnych zdobień i uchwytów. Perfekcyjnym wyborem są modele z systemem otwierania push-to-open, pozbawione uchwytów.
Ogromne znaczenie dla efektu ma także materiał wykonania. W minimalistycznych łazienkach królują naturalne warianty: drewno, kamień i szkło. Chętnie wybierane są też szafki wykonane z lakierowanego MDF-u lub forniru.
Najmodniejsze kolory minimalistycznych szafek wiszących do łazienki pod umywalkę
Wystarczy szybki rzut oka na projekty minimalistycznych łazienek, by zorientować się, że ich kolorystyka opiera się na stonowanych barwach tworzących atmosferę spokoju i harmonii. Klasyczną i ponadczasową bazą jest biel – optycznie powiększa przestrzeń i dodaje jej świeżości. Jasny odcień szarości, ciepły beż, écru i tony kaszmirowe to kolejne popularne kolory, które doskonale komponują się z naturalnymi materiałami i akcentami w ziemistych barwach.
W ostatnim czasie do minimalistycznych projektów coraz częściej adaptowane są również ciemne kolory, takie jak grafit, antracyt czy taupe. Są eleganckie i podkreślają szykowność kompozycji, ale należy stosować je z umiarem, aby nie przytłoczyć wnętrza – zwłaszcza tego o mniejszym metrażu. Zwykle wprowadzane są w detalach lub jako kontrapunkt dla jasnych odcieni. Meble z kontrastowymi wykończeniami czy detalami o ciemniejszym wybarwieniu, takimi jak pochwyty czy blat, urozmaicają projekt i dodają mu głębi. Takie minimalistyczne szafki umywalkowe w wielu odsłonach znajdziesz tutaj: https://www.agatameble.pl/meble/lazienkowe/szafki-umywalkowe.
Jak zaaranżować szafkę podumywalkową w łazience minimal?
Minimalizm opiera się na idei harmonii i ładu, a zatem aranżacja komponowana w tym duchu powinna być przede wszystkim uporządkowana. Im mniej przedmiotów pozostawisz na widoku, tym lepiej. Na blacie szafki powinny znajdować się tylko niezbędne akcesoria, takie jak mydło w płynie, szczoteczka do zębów i pasta w eleganckich pojemnikach. Resztę kosmetyków i akcesoriów umieść w szafce w estetycznych organizerach i pudełkach, które ułatwią utrzymanie porządku i odnajdywanie potrzebnych przedmiotów.
Dobierając lustro, przyjrzyj się zwłaszcza prostym, prostokątnym lub owalnym modelom bez ramy lub z cienką, metalową ramką. Polecamy szczególnie wariant z oświetleniem LED, które jest praktyczne i stanowi nowoczesny pierwiastek urozmaicający projekt.
Jeśli metraż łazienki na to pozwala, możesz zdecydować się na zakup dodatkowej wiszącej szafki typu słupek, w której wnętrzu umieścisz produkty do pielęgnacji, preparaty do czyszczenia i zapasy przyborów toaletowych. Pamiętaj, by meble harmonijnie do siebie pasowały, a ich wymiary były proporcjonalne do wielkości pomieszczenia. Unikaj niepotrzebnego przeładowywania przestrzeni i przemyśl dokładnie, czego bezwzględnie potrzebujesz.
Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu możesz stworzyć wnętrze, które będzie nie tylko piękne, ale również komfortowe w użytkowaniu. Pamiętaj, że minimalizm to nie tylko styl, to filozofia życia, która pozwala cieszyć się prostotą i urokiem otaczającej przestrzeni.
Materiał promocyjny AGATA