Oszczędność czasu i miejsca, czyli jaką elektryczną suszarkę na pranie wybrać?

5 stycznia 2024

Na przestrzeni ostatnich lat powstało wiele urządzeń, których zadaniem jest ułatwienie nam wykonywania codziennych obowiązków. Inne, na przykład pralki, które towarzyszyły nam od dziesięcioleci, z każdym rokiem są coraz bardziej udoskonalane, aby w jak największym stopniu uprościć i przyspieszyć żmudny proces prania. Z kolei urządzeniem, do którego część osób przez długi czas podchodziła z dystansem, jest elektryczna suszarka na pranie. Obecnie cieszy się ona bardzo dużą popularnością. Dowiedz się, jak za jej pomocą zyskać więcej przestrzeni w domu i zaoszczędzić swój czas.

Jak suszyć pranie?

Wykonywanie prania to jedna z najmniej lubianych czynności. Przed umieszczeniem ubrań w pralce musimy odpowiednio posegregować swoją odzież, a gdy już to zrobimy i nasze ubrania są czyste, przychodzi pora na ich wyschnięcie. W tym celu wyciągamy ubrania z pralki i najczęściej rozwieszamy je, aby dodatkowo rozprostować ewentualne zagniecenia i ułatwić proces prasowania. Gdzie rozwieszamy nasze pranie? To uzależnione jest od wielu czynników, a szczególnie od metrażu naszego domu bądź mieszkania. Najczęściej jednak wykorzystujemy do tego celu balkon (jeśli pozwalają na to warunki pogodowe) lub kaloryfery. Niestety obie opcje nie są dobrym rozwiązaniem naszych ubrań.

Na zewnątrz odzież narażona jest na działanie czynników zewnętrznych, w szczególności promieni słonecznych. Te znacznie pogarszają jej jakość i sprawiają, że kolory z czasem zaczynają blaknąć. Z kolei suszenie ubrań na grzejnikach nie wpływa dobrze zarówno na kondycję naszych ubrań, jak i nasze zdrowie, szczególnie jeśli robimy to zimą. Takie działanie może zwiększać poziom wilgoci, a ta prowadzi do rozwoju niebezpiecznych dla naszego zdrowia pleśni, na których aktywność w szczególności narażeni są astmatycy.

Lepszym rozwiązaniem jest rozkładana suszarka do ubrań. Jeśli dysponujemy dużym metrażem, możemy umieścić ją w osobnym pomieszczeniu i zainwestować w większy model. Niestety w przypadku mieszkań i małych powierzchni rozkładanie suszarki na pranie bywa bardzo uciążliwe i utrudnia funkcjonowanie. Do tego należy dodać także czas schnięcia ubrań, który zazwyczaj wynosi kilka godzin

Elektryczna suszarka na pranie – koniec z długim suszeniem ubrań!

Urządzeniem, które skutecznie rozwiązuje wymienione wyżej problemy, jest elektryczna suszarka na pranie. Przez długi czas tego typu sprzęty nie cieszyły się dużym zainteresowaniem, gdyż według niektórych osób miały niszczyć ubrania. Obecnie nie jest to problemem, a korzystanie z elektrycznej suszarki na pranie może wydłużyć życie naszych ukochanych tkanin. Co więcej, dzięki obecności innowacyjnych programów wyjęta z suszarki odzież nie elektryzuje się, jest przyjemna i miękka w dotyku, i co równie ważne – gotowa do założenia! Nowoczesne suszarki na pranie sprawiają, że częste korzystanie z żelazka przestaje być koniecznością. Warto zwrócić uwagę także na równie ważny aspekt, dzięki któremu elektryczna suszarka na pranie zyskuje przewagę nad innymi sposobami – czas suszenia jest znacznie krótszy!

Jaką suszarkę na pranie wybrać?

Elektryczne suszarki na pranie to urządzenia, które obecnie kupowane są równie często jak same pralki – coraz więcej osób przekonuje się o korzyściach z ich posiadania, są to także urządzenia idealne do małych przestrzeni. Bez większych przeszkód możesz wybrać suszarkę na pranie do zabudowy lub, co stanowi coraz częstsze rozwiązanie – umieścić ją na pralce. Suszarka na pranie, podobnie jak pralka, może posłużyć za dodatkowy mebel w łazience i sprawdzić się w roli półki na kosmetyki. Coraz większa popularność oraz co za tym idzie, zwiększająca się liczba nowych modeli sprawia, że dobór idealnej suszarki na pranie nie jest najłatwiejszą decyzją. Stąd, jeśli nie wiesz ,na jaki sprzęt się zdecydować, być może zainteresuje Cię suszarka Perfect Care 900 od Electrolux.

Electrolux perfectcare – dlaczego warto?

Dlaczego warto zdecydować się na suszarkę na pranie Electrolux PerfectCare? To przede wszystkim połączenie innowacyjnych rozwiązań ze skutecznym działaniem i dbałością o nawet najdelikatniejsze tkaniny. Zalety suszarki do ubrań PerfectCare to:

  • znacznie krótszy czas suszenia ubrań – dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoja ulubiona sukienka będzie gotowa do założenia przed ważnym wyjściem;
  • dbałość o najdelikatniejsze tkaniny – suszarka PerfectCare 900 została wyposażona w program GentleCare, który umożliwia suszenie w temperaturze o połowie niższej w porównaniu z konwencjonalnymi suszarkami. Dzięki temu delikatne tkaniny nie są poddawane nadmiernemu działaniu ciepła;
  • pielęgnacja zimowej i wodoodpornej odzieży – bardzo często odzież zimowa i outdoorowa w wyniku niewłaściwego suszenia traci swoje właściwości, co wiąże się z koniecznością zakupu nowej. Suszarki PerfectCare 900 dzięki technologii 3DSense skanują rodzaj umieszczonej tkaniny i precyzyjnie dostosowują do niej swoje ustawienia. Dzięki temu puchowe kurtki na dłużej zachowują swoje właściwości;
  • możliwość suszenia wełny i jedwabiu – suszarki PerfectCare posiadają technologię CycloneCare i DelicateCare. Dzięki nim dostosowują pracę bębna, jak i temperaturę do rodzaju tkaniny, także do wełny i jedwabiu, które z reguły nie nadają się do suszenia w suszarce elektrycznej. Dzięki tym programom ubrania są suszone równomiernie;
  • możliwość sterowania z poziomu własnego smartfona – aplikacja MyElectrolux umożliwia sterowanie suszarką z poziomu własnego smartfona. Pozwala także dowiedzieć się, w jaki sposób najlepiej prać swoją odzież.

Podsumowując, suszarka na pranie Electrolux PerfectCare to świetne rozwiązanie zarówno dla domu, jak i mieszkania. Jej wszechstronność i funkcjonalność sprawiają, że suszenie nawet najbardziej wymagających tkanin przestanie być dla Ciebie problemem.

Materiał promocyjny Electrolux

Zobacz także
Już od bardzo wielu lat pod domami jednorodzinnymi przeważnie nie wykonuje się piwnic, więc siłą rzeczy...
Od bram z indywidualnym wypełnieniem wtopionych w elewację domu, przez konstrukcje z inteligentnymi...
W większości domów ze stromymi, prostymi dachami ocieplenie poddasza układa się na skosach połaci jedynie do...
Fot. FAKRO
Współczesne projekty domów odzwierciedlają aktualne potrzeby i trendy zmieniającej się architektury. Coraz...