Jak wybrać zestaw do monitoringu domu?
20 kwietnia 2023

Decyzja o instalacji monitoringu nie musi wiązać się z dużymi wydatkami. Gotowy zestaw kupisz już za kilkaset złotych i zainstalujesz go nawet samodzielnie. Sprawdź, jak wybrać kompleksowy monitoring domu i posesji za niewielkie pieniądze.

Monitoring domu nie jest już dużym wydatkiem. Nie wiąże się też z prowadzeniem skomplikowanego okablowania i wizytą instalatorów. Dlatego właściciele domów jednorodzinnych coraz częściej decydują się na montaż kamer na posesji. W końcu kilkaset złotych to niewielka cena za zwiększenie bezpieczeństwa swojej rodziny i majątku.

Niedrogi zestaw do monitoringu tylko ze sprawdzonego źródła

Zanim poznasz konkretne rozwiązania, warto dowiedzieć się, gdzie szukać gotowych zestawów do monitoringu. Lepiej unikać kupowania elektroniki na chińskich portalach zakupowych lub sklepach „pośrednikach”, które funkcjonują na zasadzie dropshippingu. Ceny w takich miejscach są wyjątkowo atrakcyjne, niestety najczęściej towar okazuje się nie tym, czego się spodziewał klient, składając zamówienie.

Najlepszym adresem do tego typu zakupów są sklepy specjalizujące się w sprzedaży systemów zabezpieczeń. Masz wówczas pewność, że otrzymasz dokładnie to, za co zapłaciłeś. Podczas zakupów możesz skorzystać z rad specjalistów, którzy pomogą ci dobrać odpowiedni sprzęt do przestrzeni, którą chcesz objąć monitoringiem. Zestawy ze sklepów specjalistycznych zawierają nie tylko kamery, lecz także komplet akcesoriów niezbędnych do instalacji. Sprawdź, z jakich elementów powinien składać się prawidłowo skomponowany zestaw do monitoringu na stronie: https://ivolta.pl/zestawy-do-monitoringu/.

Jak wybrać zestaw do monitoringu domu?

Podstawowym kryterium wyboru jest liczba kamer, które będą konieczne do monitorowania posesji. Zanim podejmiesz decyzję, dobrze przemyśl ich rozmieszczenie. Potrzebujesz kamery, która będzie skierowana na drzwi wejściowe i przestrzeń przed domem. Urządzenie na tyłach budynku również się przyda, szczególnie jeśli znajduje się tam wyjście na taras lub szopa ze sprzętem ogrodniczym. Kolejne istotne miejsca to brama i wjazd do garażu. Naturalnie liczba kamer zależy od powierzchni działki. Do rozległych posesji polecane są kamery obrotowe – mogą zastąpić nawet kilka modeli kopułkowych lub kamer typu bullet.

Jeśli zdecydujesz się na instalację kamery wewnętrznej, zwróć uwagę na jej dodatkowe funkcjonalności. Dwukierunkowe audio to przydatna funkcja – możesz wówczas komunikować się z domownikami, pracownikami lub uspokajać pupila za pośrednictwem urządzenia. Kamera wewnętrzna z czujnikiem ruchu i trybem nocnym świetnie sprawdzi się w roli niani elektronicznej w pokoju niemowlaka. W przypadku monitoringu wewnętrznego warto też rozważyć zakup bezprzewodowej kamery IP.

Jeżeli zdecydujesz się na zestaw z rejestratorem, pamiętaj, aby wybrać urządzenie, które będzie oferowało większą liczbę kanałów. Dzięki temu nie będziesz musiał wymieniać rejestratora, kiedy postanowisz zainstalować więcej kamer na posesji.

O monitoringu warto pomyśleć już na etapie budowy domu. Rozpoczęte inwestycje, szczególnie te położone z dala od sąsiadów, często są okradane. Prosty zestaw do monitoringu z jedną kamerą świetnie się tutaj sprawdzi. Już sama świadomość, że posesja jest monitorowana, może skutecznie odstraszyć potencjalnego złodzieja materiałów budowlanych.

Materiał promocyjny Volta Sp. z o.o.

Zobacz także
Ściany zewnętrzne są jedną z przegród oddzielających wnętrze budynku od otoczenia. Są one równocześnie bardzo...
Fot. SOKÓŁKA OKNA I DRZWI
Rola drzwi wejściowych nie ogranicza się jedynie do fizycznego odgrodzenia wnętrza domu od otoczenia oraz jego...
Komody to nieodłączny element wyposażenia w każdym domu. Meble te służą przede wszystkim do przechowywania...
Pokrycie dachu wiórami osikowymi, choć ma swój niepowtarzalny urok, nie jest zbyt trwałe. Dotkliwie przekonują się o...