Jak wybrać modne i funkcjonalne drzwi do pokoju?
13 czerwca 2022

Remontujesz mieszkanie lub odświeżasz jego wystrój? Nie zapominaj o drzwiach – wbrew pozorom ten element ma ogromny wpływ na estetykę wnętrz. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by wybrać modne, a jednocześnie funkcjonalne drzwi wewnętrzne.

Fot. Porta

Drzwi wewnętrzne – o czym warto pamiętać?

Wybierając drzwi do sypialni czy łazienki, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale także na kwestie czysto techniczne, które mają ogromny wpływ na codziennie użytkowanie. Istotna jest konstrukcja skrzydła. Jeżeli zależy Ci na maksymalnym odcięciu danego pomieszczenia od odgłosów dobiegających z domu, powinieneś wybrać pełne drzwi z wypełnieniem z płyty wiórowej lub wiórowo-otworowej. Materiały te zapewniają bardzo dobrą izolację akustyczną, a co za tym idzie – pożądaną ciszę i spokój. Drzwi z płyty wiórowej sprawdzą się więc w gabinecie czy sypialni. Jeżeli wyciszenie pomieszczenia nie jest dla Ciebie sprawą priorytetową, możesz zdecydować się na ekonomiczniejszą wersję pełnych drzwi z lżejszym wypełnieniem typu plaster miodu.

Nie we wszystkich pomieszczeniach drzwi pełne będą dobrym rozwiązaniem. Najlepiej sprawdzają się w przestronnych, jasnych pokojach. W mniejszych pomieszczeniach jednolite drzwi mogą stwarzać przytłaczające wrażenie braku przestrzeni. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem będą drzwi z przeszkleniami – przepuszczają one światło i sprawiają, że niewielkie pomieszczenia wydają się większe. Wstawienie drzwi ze szklanymi elementami to prosty, a jednocześnie skuteczny trik, który pozwoli Ci optycznie powiększyć kawalerkę czy niewielkie mieszkanie. Warto pamiętać, że przeszklone drzwi nie zapewniają całkowitej prywatności – nawet jeżeli szklane elementy są mleczne. Nie sprawdzą się więc np. w sypialni nastolatka. Bez obaw można je za to wykorzystać w pomieszczeniach wspólnych, takich jak salon, kuchnia czy jadalnia.

Fot. Porta

Przed zakupem drzwi pokojowych warto dokładnie rozplanować sposób, w jaki zostaną zamontowane. Ze względów praktycznych drzwi znajdujące się wewnątrz mieszkania powinny otwierać się do środka danego pomieszczenia – dzięki temu unikniesz przypadkowego uderzenia drugiej osoby, która akurat przechodzi obok. Wyjątkiem są drzwi do łazienki – one powinny otwierać się na zewnątrz. Podyktowane jest to kwestiami bezpieczeństwa. Drzwi łazienkowe powinny umożliwiać swobodny przepływ powietrza – dzięki temu pomieszczenie będzie odpowiednio wentylowane. Wybierając drzwi do łazienki, warto pamiętać, by zamówić rozwiązania wentylacyjne.

Wybierz drzwi pokojowe w twoim stylu

Drzwi pokojowe są wyeksponowanym elementem wyposażenia, dlatego warto zadbać o to, by prezentowały się dobrze. Estetyka najbliższego otoczenia ma ogromny wpływ na codzienne samopoczucie. Piękne wnętrza poprawiają nastrój. Warto wybrać takie drzwi, które pasują do klimatu mieszkania, wystroju czy charakteru mieszkańców. W końcu Twój dom to najważniejsze miejsce na Ziemi. Szeroki wybór modnych drzwi wewnętrznych znajdziesz w sklepie internetowym PORTA: https://www.porta.com.pl/produkty/drzwi-wewnetrzne.

Spośród ogromnego asortymentu nowoczesnych drzwi wewnętrznych z pewnością wybierzesz modele, które ze względu na swój wyrazisty charakter dodadzą charakteru wnętrzom lub takie, które wtopią się w tło, pozwalając na wyeksponowanie innych elementów wyposażenia – kanapy, mebli lub designerskich dodatków. PORTA stawia na różnorodność i nie ogranicza się tylko do najpopularniejszych wzorów. W ofercie marki znajdziesz drzwi, które dopasujesz praktycznie do każdego rodzaju wystroju – nowojorskiego, minimalistycznego, skandynawskiego, loftowego… Gdy nic ze standardu nie skradnie Ci serca – możesz zamówić drzwi niestandardowe, wybierając nietypowe wymiary, kolory lub wzory. Nie ogranicza Cię nic poza własną wyobraźnią!

Fot. Porta

Jeżeli zdecydujesz się na modne drzwi PORTA, możesz od razu skorzystać z usługi montażu. Ekipa fachowców pojawi się w Twoim domu i zainstaluje kupione drzwi. Wszystko odbędzie się zachowaniem środków bezpieczeństwa, które są konieczne ze względu na zagrożenie epidemiczne. Jeżeli zdecydujesz się na zakup z montażem, zyskasz 5-letnią gwarancję na drzwi oraz pewność, że zostaną one zamocowane szybko i sprawnie. Co więcej – zapłacisz mniej! Usługi budowlano-montażowe objęte są 8% stawką podatku VAT.

Otwórz się na nowe doświadczenie i wybierz drzwi, które odmienią Twoje wnętrza!

Materiał promocyjny PORTA KMI POLAND

Zobacz także
Ściany zewnętrzne są jedną z przegród oddzielających wnętrze budynku od otoczenia. Są one równocześnie bardzo...
Fot. SOKÓŁKA OKNA I DRZWI
Rola drzwi wejściowych nie ogranicza się jedynie do fizycznego odgrodzenia wnętrza domu od otoczenia oraz jego...
Komody to nieodłączny element wyposażenia w każdym domu. Meble te służą przede wszystkim do przechowywania...
Pokrycie dachu wiórami osikowymi, choć ma swój niepowtarzalny urok, nie jest zbyt trwałe. Dotkliwie przekonują się o...