Jak mierzyć i dobierać zasłony okienne?
21 lutego 2022

Chcesz kupić zasłony, które w Twoim wnętrzu posłużą Ci w roli pięknej, ale i funkcjonalnej dekoracji i nie wiesz, na jaki produkt postawić? Wybierz opcję zakupu dobrej jakości zasłon na wymiar, ale najpierw dowiedz się od profesjonalistów, jak zlecić wykonanie takiego produktu. Oto przewodnik po tym, jak kupować zasłony, by pasowały do wnętrza.

O posiadaniu pięknych zasłon marzy każdy właściciel i właścicielka dowolnego wnętrza.
I z reguły nie ma większego znaczenia, czy są oni zwolennikami industrialnego, czy bardziej prowansalskiego lub klasycznego stylu. Zasłony kupują po to, by ich salon, lub dowolne wnętrze prezentowało się lepiej, niż dotychczas. Czy jednak podczas poszukiwania idealnych tekstyliów mamy świadomość tego, jak ważny jest dobór odpowiedniej jakości materiału, ale także wymiaru zasłony? Sprawdźmy, co szczególnie trzeba uwzględnić w swoich poszukiwaniach idealnego produktu.

Zasłony na wymiar, dlaczego to ważne?

Gotowe zasłony są zwykle tańszym rozwiązaniem i odpowiednim do tych wnętrz, których wymiary są dość standardowe. W praktyce prezentują się dobrze w takim wnętrzu, a ich aranżacja nie sprawia nam żadnego problemu. Jeśli jednak wiemy, że nasz salon, a dokładniej mówiąc wnęka okienna ma dość niestandardowe rozmiary lub gdy zależy nam na uzyskaniu dość oryginalnego efektu to lepiej zamówić zasłony szyte na wymiar.

Taki produkt producent przygotuje dla nas na specjalne zamówienie, co oznacza, że dołoży wszelkich starań, by zasłoną upiększyć określone wnętrze i przystroić tę strefę pomieszczenia, na której wyszczególnieniu szczególnie nam zależy.

Zasłona na żabkach, a może na przelotkach? To już kwestia indywidualnych upodobań. Zwykle i w odniesieniu do nowoczesnych aranżacji, zasłonę na żabkach stosuje się w tych pomieszczeniach, gdzie umieszcza się karnisz ukrytą pod zabudową z karton gipsu, zaś zasłonę na przelotkach, gdy mocujemy materiał na standardowo wybranym karniszu.

Nie wiesz, która z opcji będzie idealna do Twojego wnętrza? Przyjrzyj się dostępnym aranżacjom w internecie, a na pewno wybierzesz jakąś przyjemną opcję dla siebie.

Przygotowujemy zlecenie na zasłony szyte na wymiar, o tym pamiętaj!

Decyzja zapadła, Twoim wyborem będą zasłony przygotowane na specjalne zlecenie. O czym należy pamiętać w tym konkretnym wariancie? Przede wszystkim o odpowiednim zwymiarowaniu zasłony, którą przygotuje dla nas konkretny sklep np. ten: https://alena-firany.pl/zaslony.html

Aby podać dobre wymiary, a potem być zadowolonym ze zlecenia koniecznie zmierz wysokość pomieszczenia, a dokładniej wymiar ściany z oknem od podłogi do zamocowanego karnisza. Odejmij 2-3 cm, by zakupiona zasłona wisiała swobodnie na karniszu, ale nie dotykała bezpośrednio do podłogi. Konieczna długość Twojej zasłony jest zatem gotowa. Teraz nadszedł czas na zwymiarowanie konkretnej szerokości. Zawsze pamiętaj, by zostawić sobie przynajmniej metr lub półtora na niezbędne marszczenia.

Z reguły standardowe zasłony mają szerokość 150 do 280 cm. Zadecyduj zatem, czy potrzebny Ci będzie nadmiar materiału, czy węższa zasłona w zupełności wystarczy.

Już wiesz, jak kupić zasłonę szytą na wymiar, by cieszyć się subtelną i praktyczną dekoracją. Ciesz się pięknym wnętrzem z tkaniną wysokiej jakości!

Materiał promocyjny ALENA-FIRANY.PL

Zobacz także
Bardzo wiele osób, budujących lub modernizujących teraz swoje domy, decyduje się na montaż w nich pompy...
Beton komórkowy, dzięki swoim właściwościom technicznym, znakomicie nadaje się do budowy domów. Wykonane z...
Projekty domów o powierzchni użytkowej do 100 metrów kwadratowych to bardzo szeroka oferta. Na stronie...
Romantyczny, wiejski dom w Salzburgu został odrestaurowany w ścisłej współpracy z Urzędem ds. Zabytków i...