Jak bezpiecznie powiększyć powierzchnię swojego domu lub mieszkania?
13 czerwca 2022

Twoje dzieci gromadzą coraz więcej zabawek, przez co trudno Ci znaleźć dla nich miejsce? A może sprzęt sportowy bądź sezonowe dekoracje zajmują już i tak niewielką przestrzeń w mieszkaniu? Możesz oczywiście skorzystać z piwnicy, komórki lokatorskiej czy też garażu, jednak na dłuższą metę takie rozwiązanie może być niebezpieczne – i to pod wieloma względami. Warto zatem zwrócić uwagę na coraz bardziej popularną w Polsce usługę, jaką jest self storage.

Self Storage to po prostu magazyny samoobsługowe na wynajem, dostępne w różnorodnych rozmiarach. Trend ten narodził się w Stanach Zjednoczonych, i to już w latach 60. Od tamtej pory taka forma przechowywania przedmiotów zyskiwała coraz więcej zwolenników. Skutkowało to tym, że z czasem zwyczaj trafił do Europy, w tym również do naszego kraju. W Polsce możemy wynająć powierzchnię magazynową m.in. za sprawą firmy Less Mess Storage, której obiekty znajdują się w największych miastach: w Warszawie, w Krakowie, Poznaniu, we Wrocławiu oraz w Trójmieście.

Magazyn samoobsługowy – czy to bezpieczne?

Wśród powierzchni magazynowych dostępnych na wynajem w Less Mess Storage możemy znaleźć zarówno małe schowki mające zaledwie 0,5 m², jak i duże przestrzenie, przekraczające nawet 15,5 m².

Kiedy zdecydujemy się na konkretny magazyn i wszystko uzgodnimy, ustalamy indywidualny kod dostępu do pomieszczenia, który gwarantuje, że tylko my możemy wejść do środka. Do przechowywanych przedmiotów możemy zajrzeć o każdej godzinie i każdego dnia, nawet w święta.

Oczywiście to nie jedyne zabezpieczenia. Każdy magazyn jest dodatkowo wyposażony w czuły alarm oraz kłódkę, z kolei na terenie całego budynku działa całodobowy monitoring. W ten sposób ryzyko kradzieży jest zredukowane właściwie do zera.

Przechowalnie Less Mess Storage to także odpowiednie miejsce do składowania rzeczy ze względu na odpowiednie warunki. To wszystko za sprawą zastosowania nowoczesnych systemów grzewczych i wentylacyjnych, tak by wewnątrz została utrzymana właściwa temperatura oraz jakość powietrza. To umożliwia przechowywanie nawet hermetycznie pakowanej żywności.

Wynajem magazynu samoobsługowego

Przechowalnie na wynajem cieszą się tak dobrą opinią głównie ze względu na swoją uniwersalność. Każdy może zdecydować się na takie rozwiązanie – wystarczy wybrać pomieszczenie o takim metrażu, który odpowiada naszym potrzebom, a następnie podpisać umowę. Zawarte są w niej szczegółowe informacje wraz z terminem obowiązywania wynajmu, który w razie potrzeby możemy przedłużyć.

Klienci indywidualni
Klienci indywidualni chętnie korzystają z self storage, ponieważ daje to właściwie nieograniczone możliwości. Często się zdarza, że niewielkie mieszkanie uniemożliwia przechowywanie różnych przedmiotów. Czasem są to aktualnie nieużywane sprzęty sportowe czy urządzenia elektroniczne, nie brakuje też ciepłej odzieży zimowej, która może zajmować bardzo wiele miejsca.

Niejednokrotnie zdarza się również, że choć niektóre rzeczy nie są już przydatne, to jednak chcemy je zatrzymać ze względu na sentyment. W przypadku ograniczonego metrażu jest to niemalże niemożliwe.

Nierzadko wówczas wynosimy część wyposażenia na balkon, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej. Bywa, że pudło wypełnione zabawkami, którymi aktualnie nie bawi się nasze dziecko, ląduje w garażu.

Niestety w ten sposób narażamy się na kradzież – włamania do komórek czy piwnic w blokach są na porządku dziennym. Na dodatek takie pomieszczenia nie są odpowiednio wentylowane czy ogrzewane, a to sprawia, że składowane tam przedmioty są narażone na zniszczenie.

Podobnie w przypadku umieszczania rzeczy na balkonach: ekspozycja na silne promienie słoneczne, obfite opady czy intensywny wiatr również może przyczynić się do uszkodzenia delikatnych przedmiotów. Na dodatek zapełnienie balkonu sprawia, że nie możemy go wykorzystać w przyjemniejszy sposób, np. by spędzić czas na świeżym powietrzu.

Zamiast prosić rodzinę czy znajomych o przysługę, możemy skorzystać właśnie z magazynu samoobsługowego. To znacznie bezpieczniejsze i zarazem wygodniejsze rozwiązanie.

Klienci biznesowi
Coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na niewynajmowanie osobnego lokalu, który można by przeznaczyć na siedzibę firmy. Zamiast tego zajmują się prowadzeniem działalności gospodarczej we własnym domu. Jeśli przykładowo prowadzimy własny sklep internetowy, potrzebujemy wystarczająco dużo przestrzeni, by składować sprzedawany towar oraz by przygotowywać paczki do wysyłki.

W takim celu również sprawdzi się magazyn samoobsługowy, który może stanowić przedłużenie naszego domowego biura. Na dodatek w budynku Less Mess Storage znajduje się sklepik, gdzie możemy się zaopatrzyć we wszelkie materiały niezbędne do pakowania, w tym kartony, folie zabezpieczające, taśmy itd. Na specjalne życzenie można zamówić kuriera bezpośrednio do magazynu i powierzyć wydanie pakunków pracownikowi Less Mess Storage.

Nie układaj stosów, tylko przechowuj! W ten sposób łatwiej będzie Ci utrzymać porządek w domu i mieszkaniu, a jednocześnie upewnisz się, że Twoje rzeczy są w pełni bezpieczne.

Materiał promocyjny Less Mess Storage

Zobacz także
Monolityczne płyty żelbetowe – podobnie jak inne stropy w budynkach – projektuje konstruktor. To on ma za...
Balkony – przez cały czas wystawione na destrukcyjne działanie czynników atmosferycznych – to jedne z...
Urządzanie pokoju dziecięcego to misja specjalna o podwyższonym poziomie trudności. Trzeba tak zaplanować układ,...
Fot. FOCUS-KOPERFAM
Do spalania drewna kominki potrzebują dużych ilości powietrza. Najwięcej zużywają go oczywiście kominki tradycyjne z...