Gdzie poza balkonem i tarasem można wykorzystać sztuczną trawę?
20 kwietnia 2023

Naturalna trawa ma swoje niepodważalne zalety, które doceniają ogrodnicy. I nie tylko oni – ceni ją każdy, kto lubi bliskości natury w otoczeniu domu lub okolicy. Są jednak przypadki, gdy jej utrzymywanie i pielęgnacja okazują się niemożliwe. Istnieją też miejsca, w których naturalna trawa po prostu nie urośnie – np. na tarasie lub balkonie. Wtedy z pomocą przychodzi sztuczna trawa. W jakich innych miejscach odnajdzie się równie dobrze, jak trawa naturalna?

Fot. komfort.pl

Zalety sztucznej trawy

Przyjrzyjmy się zaletom syntetycznej trawy. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jej obojętność względem niesprzyjających warunków atmosferycznych. Wysokiej jakości sztuczne trawy odporne na promieniowanie UV. Pod wpływem słońca nie tracą swojego koloru i nie wysychają. Niestraszne są im również silne opady deszczu. Mało tego – nie trzeba ich nawet podlewać! Ani przycinać, ani czekać, aż wzrosną. Sztuczna trawa jest także odporna na uszkodzenia, wytarcia czy wgniecenia. Bez względu na wszystko zachowuje swój estetyczny wygląd i przyjemną w dotyku strukturę. Zawsze prezentuje się tak samo, jak w katalogu. Poza tym – sprawdza się tam, gdzie nie można sobie pozwolić na bujny trawnik z trawy naturalnej. Albo po prostu, gdy nie masz czasu i ochoty dbać o naturalny trawnik. Przekonaj się, gdzie warto ją wykorzystać.

Fot. komfort.pl

Bezpieczne miejsce do zabawy i gry

Miękka, odporna na uszkodzenia i bezpieczna dla użytkowników sztuczna trawa stanowi świetny wybór, jeśli poszukujesz estetycznego i funkcjonalnego podłoża dla najmłodszych. Amortyzuje ona upadki, o które nietrudno podczas przedniej zabawy i pozwoli dzieciom uniknąć różnego rodzaju skaleczeń (np. spowodowanych przez kamienie). Stanowi zatem odpowiedni wybór na plac zabaw! Warto dodać, że syntetyczna zieleń odnajdzie się nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz. Możesz z jej użyciem wydzielić kącik zabaw w dziecięcym pokoju. Albo zastąpić nią standardową wykładzinę!

Sztuczna trawa nie zawodzi również w roli murawy do gry w piłkę nożną. Ale nie tylko! Pragniesz przygotować własny kort tenisowy? A może raczej miniaturowe pole do gry w golfa? Na pewno okaże się strzałem w dziesiątkę.

Zielony, zawsze efektowny deptak w ogrodzie

Sztuczna trawa w ogrodzie? Ale dlaczego nie naturalna? Otóż syntetyczna zieleń może okazać się świetnym wyborem do ogrodu, jeśli narażasz trawnik na intensywną eksploatację. Na przykład często urządzasz przyjęcia lub organizujesz dla gości różnego rodzaju turnieje. To oczywiście tylko przykłady. Marzy Ci się zawsze zielony deptak przy ogrodowym basenie? A jednocześnie wiesz, że uszkodzeń trawnika nie da się uniknąć? Sztuczna trawa i tutaj spisze się na medal.

Fot. komfort.pl

Strefa chillu w miejscu pracy

Coraz częściej w biurach czy innych zakładach pracy wydziela się specjalne strefy relaksacyjne dla pracowników. A czy cokolwiek uspokaja lepiej niż zieleń? Sztuczna trawa w strefie chilloutu z pewnością zaskoczy pracowników czy znajomych z teamu. Stwarza ona rozmaite możliwości sprzyjające rozrywce czy integracji. Można na niej urządzić np. firmowy turniej w mini golfa czy piknik!

A może odrobina zieleni na dachu?

Wykonana z wysokiej jakości tworzyw syntetycznych trawa może prezentować się z klasą wszędzie tam, gdzie naturalna jest narażona na niebezpieczeństwa. Te mogą zagrażać jej zdrowiu i estetycznemu wyglądowi. Marzy Ci się zieleń na wyeksponowanym na ostre słońce dachu? W miejscu, gdzie nie ma warunków glebowych odpowiednich dla trawy? A może tam, gdzie częste podlewanie nie wchodzi w grę? Sztuczna trawa jest tym, czego potrzebujesz!

Jeśli zatem marzy Ci się piękna zieleń trawnika, który nie wymaga koszenia, podlewania i profesjonalnej pielęgnacji, postaw na syntetyczną trawę. Jak widać, ma ona wiele zastosowań. Taras czy balkon to nie wszystko, na co ją stać! Sztuczną trawę w wariantach różniących się od siebie pod względem kolorystyki, długości i pod wieloma innymi względami znajdziesz w dobrych sklepach. Wszystko to opcje niezawodne i łatwe w montażu. Wybierz idealną dla siebie.

Materiał promocyjny Komfort

Zobacz także
W betonie zwykłym, który jest jednym z najbardziej popularnych materiałów budowlanych, kruszywem najczęściej...
Fot. CREATON Polska
Dachówka cementowa z racji swojej wysokiej trwałości, atrakcyjnej ceny oraz bardzo wysokiej jakości pozostaje...
Pompy ciepła to obecnie najbardziej ekonomiczne urządzenia grzewcze, zasilane przede wszystkim darmową energią...
Suszenie ubrań jeszcze nigdy nie było tak łatwe i energooszczędne, jak dziś. Jeżeli jeszcze nie posiadacie w...