Fototapety 3d – chwilowa moda czy poważny kierunek w aranżacji wnętrz?

5 stycznia 2024

Jaką rolę pełnią ścienne ozdoby? Oczywiście dekoracyjną. Okazuje się jednak, że są pewne rozwiązania, która odznaczają się także bardzo praktyczną funkcją. To fototapety 3d. Dlaczego to dekoracja, która nigdy nie wyjdzie z mody? Przekonajmy się!

Moda ma to do siebie, że się zmienia. Są jednak pewne rzeczy, które bez względu na przemijające trendy, cieszą się niesłabnącą popularnością. W dziedzinie mody może to być mała czarna lub trencz, a w świecie aranżacji wnętrz właśnie fototapeta 3d. Czy naprawdę aż tak istotną rolę pełni to rozwiązanie? Jak najbardziej!

Na taki stan rzeczy wpływa kilka czynników. Po pierwsze, szeroki wybór wzorów, które sprawiają, że do każdej aranżacji uda się znaleźć pasujące przedstawienie. Po drugie, jest to dekoracja, która od razu przyciąga wzrok, dzięki czemu ten jeden tylko element w zupełności wystarczy, by przeprowadzić zachwycającą metamorfozę mieszkania. Po trzecie, fototapety z efektem głębi zmienią nasze postrzeganie metrażu, co jest bardzo istotne w przypadku małych pomieszczeń.

Fototapety na ścianę 3d, czyli dekoracja, która może więcej

Ścienne dekoracje to jeden z najszybszych pomysłów na to, by odświeżyć wygląd wnętrza, bo naprawdę błyskawicznie i przy minimalnym nakładzie pracy uda się urozmaicić dotychczasową przestrzeń. Jeśli dodatkowo ozdoba będzie się odznaczać także praktycznym charakterem, wówczas możemy być pewni, że trafiliśmy w dziesiątkę. I tak właśnie będzie, gdy sięgniemy po fototapety na ścianę 3d.

Tym, co jest wyjątkowego w przypadku tych wzorów, jest ich przestrzenny charakter. Oznacza to, że patrząc na płaski wydruk mamy wrażenie, jakbyśmy oglądali coś, co w rzeczywistości jest trójwymiarowe. Doskonałym przykładem może być przedstawienie pejzażu lub mozaiki 3d. Co zyskamy, decydując się na taki wzór?

W ten sposób sprawimy, że nawet mały pokój będzie się wydawał o wiele bardziej przestronny, ponieważ optycznie go powiększymy. To sprytny i prosty w realizacji trik, którego rezultaty przejdą nasze najśmielsze oczekiwania.

Fototapety z efektem głębi jak bilet do nowej rzeczywistości

Co mogą prezentować fototapety przestrzenne? Szeroki wachlarz wzorów znajdziemy na stronie internetowego sklepu Myloview, https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/efekt-3d/, gdzie każdy odnajdzie przedstawienie, jakiego szuka. Wśród propozycji na szczególną uwagę zasługują 3 typy wzorów, które odznaczają się ponadczasowym charakterem i sprawdzą się w wielu stylach aranżacyjnych.

  • Pejzaże

Fototapety przestrzenne 3d z malowniczym pejzażem to jak bilet do zupełnie nowej rzeczywistości. Wyobraźmy sobie, że nasz salon otwiera się nie na ruchliwą ulicę czy sąsiednie bloki, a na urokliwy krajobraz przedstawiający park lub morskie wybrzeże. Taki wzór, prezentując się bardzo realistycznie, całkowicie odmieni dotychczasowy charakter dziennego pokoju. Po całym dniu pracy wrócimy do domu i nasze oczy będzie cieszyć zapierający dech w piersiach widok! A to, że taki wzór dodatkowo powiększy optycznie pomieszczenie, to kolejna zaleta takiego rozwiązania!

  • Miasta

A jeśli zachwyca nas nie przyroda, lecz nowoczesne metropolie, przestrzenna fototapeta z panoramą Nowego Jorku, Tokio, Londynu lub Paryża przypadnie nam do gustu. Rozległy widok prezentujący las wieżowców lub widzianą z lotu ptaka gęstą zabudowę zabytkowych kamienic sprawi, że wnętrze zyska zachwycający widok, który będzie się doskonale prezentował zarówno w nowoczesnej, minimalistycznej, jak i industrialnej stylizacji. Jeśli sięgniemy po wzór ukazujący miasto na tle wschodzącego słońca, dodatkowo rozjaśnimy ciemne wnętrze.

  • Desenie

O tym, że fototapety 3d nie są chwilową modą, lecz ponadczasowym rozwiązaniem świadczy to, że do wyboru są także abstrakcyjne wzory, które odznaczają się właśnie uniwersalnym charakterem. Rozmaite desenie zaprezentowane w przestrzenny sposób to niezwykle oryginalny pomysł na udekorowanie wnętrza. Taki wzór będzie do złudzenia przypominał dekoracyjne panele wykonane z drewna, architektonicznego betonu lub sztucznego tworzywa. Ale w przeciwieństwie do nich na gładkiej fototapecie nie będzie się osadzał kurz!

Dekoracja, która nigdy nie wyjdzie z mody? to fototapety przestrzenne!

Przestrzenny abstrakcyjny wzór, który jest tak realistyczny, że aż chce się do niego podejść i go dotknąć, by upewnić, się że to wydruk. Malowniczy widok w salonie, o jakim zawsze marzyliśmy, patrząc na sąsiednie bloki. Rozległa panorama słynnej metropolii, która idealnie pasuje do nowoczesnej stylizacji. Fototapety z efektem głębi to nie tylko szeroki wybór wzorów, które zachwycają, ale także prosty sposób na to, by odmienić wnętrze i optycznie je powiększyć.

Bez względu na zmieniającą się modę takie fototapety zawsze będą się świetnie prezentować, spełniając przy okazji praktyczną funkcję. Efektowny wystrój i wizualnie większy metraż? My jesteśmy na tak!

Materiał promocyjny myloview

Zobacz także
Już od bardzo wielu lat pod domami jednorodzinnymi przeważnie nie wykonuje się piwnic, więc siłą rzeczy...
Od bram z indywidualnym wypełnieniem wtopionych w elewację domu, przez konstrukcje z inteligentnymi...
W większości domów ze stromymi, prostymi dachami ocieplenie poddasza układa się na skosach połaci jedynie do...
Fot. FAKRO
Współczesne projekty domów odzwierciedlają aktualne potrzeby i trendy zmieniającej się architektury. Coraz...