Dlaczego przed zakupem warto obejrzeć wirtualnie dom lub mieszkanie?

20 kwietnia 2023

Kupowanie mieszkania, domu czy działki to spore wyzwanie. Obecnie większość osób chcących nabyć nieruchomość w pierwszej kolejności przegląda oferty znajdujące się w internecie, potem dopytuje o szczegóły transakcji, a na samym końcu jedzie i ogląda wybraną nieruchomość. Jednak to nie do końca dobra kolejność…

Bywa bowiem, że na tym ostatnim etapie rezygnuje z zakupu, ponieważ nieruchomość leży w niezbyt przyjemnej okolicy. W jednym momencie okazuje się, że długie poszukiwania odpowiedniej nieruchomości i negocjacje cenowe to tylko zmarnowany czas. Jeśli planujecie zakup nieruchomości skorzystajcie z udogodnienia jakim jest wirtualny spacer i zaoszczędź sporo czasu i nerwów.

Internetowe ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości

Obecnie coraz większa grupa osób chcących nabyć nieruchomość decyduje się rozpocząć poszukiwania od stron z ogłoszeniami dotyczącymi tej tematyki. Ogłoszenia zamieszczane na stronach internetowych znacznie różnią się od siebie. W niektórych serwisach jest to wyłącznie kilka informacji dotyczących wielkości, położenia czy wieku nieruchomości, do których dołączonych jest kilka zdjęć zrobionych w poszczególnych pomieszczeniach.

Jednakże coraz więcej serwisów specjalizujących się w handlu nieruchomościami np. obido.pl stawia na znacznie wyższą jakość i ogłoszenia zawierają nie tylko podstawowe informacje, ale również profesjonalnie wykonane zdjęcia, a nierzadko także link za pomocą którego można odbyć wirtualny spacer po nieruchomości a nawet po okolicy. To właśnie takie ogłoszenia dają największą ilość informacji o nieruchomości, którą warto się zainteresować.

Wirtualny spacer – dlaczego z niego korzystać?

Wybierając dla siebie dom, mieszkanie czy działkę budowlaną kierujemy się przede wszystkim zdjęciami. Opis jest oczywiście bardzo ważny, ale to zdjęcia ukazują nieruchomość w całej okazałości. Niestety zdjęcia bardzo często przekłamują rzeczywistość. Nie zawsze jest to zamiarem osoby dodającej je do ogłoszenia, często wynika to wyłącznie z uwarunkowań technicznych aparatu. Pomieszczenia na zdjęciach zdają się być znacznie większe niż są w rzeczywistości. Niekiedy po sfotografowaniu tracą swoje proporcje i kształt. Jest to zupełnie naturalne, ale często utrudnia podjęcie decyzji o zakupie nieruchomości. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się ogłoszenia z umieszczonymi w nich linkami do wirtualnych spacerów po nieruchomości. Dzięki nim można dokładniej rozejrzeć się po pomieszczeniach oglądanej nieruchomości. Wirtualny spacer nie jest idealnym narzędziem do oglądania mieszkania czy domu, ale znacznie ułatwia zapoznanie się z rozłożeniem pokoi czy określeniem ich wielkości.

Wirtualna podróż po okolicy

W ogłoszeniach dotyczących handlu nieruchomościami najczęściej można zobaczyć wirtualne spacery po samych mieszkaniach czy domach. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretne mieszkanie sprawdź również jego położenie w przestrzeni.

W tym celu możesz skorzystać z dostępnych powszechnie map, zdjęć ale także wirtualnych spacerów dostępnych w wyszukiwarce. Dzięki takim wirtualnym odwiedzinom dowiesz się czy do Twojego nowego lokum prowadzą już istniejące drogi, jak dużo sklepów i innych zabudowań jest w pobliżu albo czy najbliższym sąsiadem nie będzie wysypisko śmieci. Niestety o takich drobiazgach jak np. nieprzyjemne sąsiedztwo czy brak dróg mało który sprzedawca pisze w swoim ogłoszeniu o sprzedaży nieruchomości.

Zakup nieruchomości to w obecnych czasach spory wydatek. Zanim zdecydujemy się na wydanie kilkuset tysięcy złotych warto dokładnie dowiedzieć się jak wygląda wybrany dom, mieszkanie czy działka. Wirtualny spacer to jedno z internetowych narzędzi, które może w tym skutecznie pomóc.

Materiał promocyjny Obido

Zobacz także
Zima w ogrodzie często kojarzy się z okresem spoczynku i zastoju. Jednak dla miłośników ogrodnictwa to...
Fot. SOKÓŁKA OKNA I DRZWI
Drzwi wejściowe muszą być trwałe oraz mieć dobrą izolacyjność cieplną i akustyczną. Powinny się też łatwo...
Zmiana wnętrza domu czy mieszkania często kojarzą się z wysokimi kosztami, dużą ilością pracy oraz wieloma...
Cementowa dachówka KAPSTADT, od momentu wprowadzenia na rynek, nieprzerwanie cieszy się dużą popularnością oraz...