Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką: wygoda na co dzień!

19 sierpnia 2024

Do urządzania kuchni warto podejść z gotowym planem wszystkich elementów jej wyposażenia. Jest to pomieszczenie szczególnie ważne w każdym domu i usprawnienie codziennych czynności znacznie ułatwia funkcjonowanie wszystkim domownikom. Chociaż dużo większą wagę przykłada się do mebli, sprzętów i zlewu, to jednak nad wyborem baterii do niego także trzeba się zastanowić. Dlaczego baterie kuchenne z wyciąganą wylewką do świetne rozwiązanie w każdej kuchni? Sprawdzamy!

W jaki sposób bateria może wpłynąć na wygodę w kuchni?

Innowacyjne rozwiązania mają duży wpływ na komfort wykonywanych czynności w różnych sferach życia. Dlaczego zatem nie użyć ich w kuchni, z której korzysta się każdego dnia? Dobór baterii do wielkości zlewozmywaka niekiedy bywa kłopotliwy. Model z wyciąganą wylewką doskonale sprawdzi się zarówno w niewielkim, jak i większym zlewie. W małych kuchniach, gdzie rozmieszczenie każdego elementu jest niesłychanie ważne, zazwyczaj nie montuje się tych dużych, dwukomorowych. Wówczas nawet takie prozaiczne czynności, jak nalewanie wody do czajnika lub garnka mogą sprawiać kłopot. Dzięki baterii z wyciąganą wylewką możesz swobodnie napełniać wodą dowolnej wielkości naczynia, bez akrobatycznych prób umieszczenia ich pod odpowiednim kątem w zlewie.

Dopasowanie strumienia wody w baterii kuchennej

Z kuchennego zlewu korzysta się nawet do kilkudziesięciu razy dziennie. Nie oznacza to, że za każdym razem w taki sam sposób. Służy on nie tylko do zmywania naczyń, ale także do pobierania wody, mycia owoców i warzyw, a także rąk przed lub po wykonaniu tych czynności. Bateria kuchenna z wylewką jest wyposażona w perlator, który napowietrza wydostającą się wodę, powodując jej rozpraszanie. Dzięki temu zużywa się znacznie mniej wody niż w przypadku zwykłych baterii. Dwufunkcyjny perlator pozwala na dostosowanie strumienia wody do potrzeb. Strumień stały przeznaczony jest do napełniania zbiorników wodą. Deszczowy – do mycia owoców i warzyw.

Jak działa bateria kuchenna z wyciąganą wylewką?

Elementem, który wpływa na wygodę podczas korzystania z tego rodzaju baterii, jest ruchoma głowica z natryskiem. Jest ona zamontowana na elastycznym wężu, wyciąganym do pożądanej długości. Na drugim końcu umieszczony jest obciążnik, który ułatwia powrót węża do wylewki. Wybierając baterię kuchenną z wyciąganą wylewką, warto zwrócić uwagę na:

  • funkcje, takie jak długość wylewki i rodzaje strumienia,
  • kształt, klasyczny lub bardziej finezyjny,
  • materiał, z którego jest wykonana,
  • kolor, który będzie pasował do stylistyki wnętrza.

Dodatkową zaletą z posiadania takiej baterii kuchennej jest znacznie łatwiejsze utrzymanie czystości zlewu, ponieważ wyciągana wylewka pozwala dotrzeć do jego wszystkich, nawet najtrudniej dostępnych zakamarków.

Zlew pod oknem? Dzięki wyciąganej wylewce to jest możliwe!

Lubisz wykonywać kuchenne obowiązki, zerkając jednocześnie na to, co się dzieje za oknem? A może po prostu inny projekt kuchni nie był możliwy? Z pomocą przychodzi bateria wyciągana ze zlewu lub z blatu. Wyjmowana na czas korzystania, nie zakłóca otwierania lub uchylania okna. Mechanizm jej działania nie jest skomplikowany i polega na zwolnieniu blokady, znajdującej się na korpusie baterii i pociągnięciu jej do góry. Po zakończonym zmywaniu wystarczy wsunąć ją z powrotem do otworu.

Stylowy wygląd baterii z wyciąganą wylewką z pewnością przypadnie do gustu wszystkim entuzjastom łączenia praktyczności z elegancją. Występują one w różnych kolorach, co znacznie ułatwia dopasowanie do reszty elementów aranżacji. Lubisz nowoczesne rozwiązania do kuchni, które jednocześnie świetnie się prezentują? Sprawdź baterie kuchenne na reuter.com i wybierz, która bateria ozdobi twój zlew, sprawiając, że zmywanie stanie się czystą przyjemnością!

Materiał promocyjny REUTER

Zobacz także
Zamknięte skrzydła okien oddzielają fizycznie wnętrze domu od otoczenia, jednocześnie przez szyby umożliwiając...
Wille Marzewickie to kameralne osiedle budynków nawiązujących stylistyką do klasycznych rezydencji. Te eleganckie...
Zewnętrzne ściany jednowarstwowe są z definicji jednolite pod względem materiałowym. Oznacza to, że same z...
Fot. KFD
Kominek z płaszczem wodnym, nazywany czasem po prostu wodnym, może być źródłem ciepła dla centralnego...