Okna i rolety stworzone dla siebie
24 kwietnia 2023

Nadmiar słońca na poddaszu bywa równie uciążliwy, jak brak doświetlenia wnętrz. Możliwość łatwej kontroli natężenia światła w pomieszczeniach jest potrzebna, jednocześnie dostępna z dodatkami wewnętrznymi do okien dachowych od FAKRO. Rolety wewnętrzne, to antidotum na słońce i „przeszklenia” w skosach dachu. Stanowią także element zapewniający prywatność, przesłaniający widok, czy nawet wpływają na aspekt dekoracyjny wnętrz. O tych wszystkich potrzebach przekonujemy się jednak dopiero wtedy, gdy już mieszkamy w wymarzonym domu, zatem warto pomyśleć zawczasu o dodatkowych opcjach przy zakupie okien.

W ofercie FAKRO znajduje się szereg wygodnych rozwiązań możliwości doboru i łatwego montażu rolet wewnętrznych. Należy do nich roleta ARF, która odpowie na wszelkie potrzeby miłośników ponadczasowej klasyki w nowoczesnym i funkcjonalnym wydaniu.

Wykonana jest z eleganckiej, matowej tkaniny, która posiada spodnią srebrną powłokę skutecznie zaciemniającą pomieszczenie i chroniącą przed nadmiarem promieniowania UV. Wygodę jej użytkowania zapewniają boczne prowadnice, które pozwalają na zatrzymanie rolety w dowolnej pozycji.

Dla wizjonerów i kreatorów wnętrz firma FAKRO oferuje wersję rolety ARF Print, której różnorodne wzory, czy nawet możliwość zastosowania własnej grafiki, pozwalają na wyrażenie siebie i podkreślenie indywidualnego stylu. Atutem wspomnianych rolet jest ich możliwość zdalnego sterowania za pomocą pilota lub przycisku na ścianie.

Jeśli szukamy rozwiązania w systemie top-down, czyli z wygodną obsługą za pomocą górnej i dolnej belki, to rozwiązaniem jest roleta plisowana APF. Materiał o strukturze plastra miodu z wewnętrzną powłoką aluminiową przesuwa się wzdłuż bocznych prowadnic. Pozwala to na zaciemnienie wnętrza, a przy okazji ogranicza nieco jego nagrzewanie. Dla zwolenników zaciemnienia częściowego dostępna jest opcja z delikatniejszą tkaniną, która zastosowana jest w rolecie APS.

Dodatki wewnętrzne do okien dachowych to coraz częściej wybierane przez klientów rozwiązanie, które zapewnia im zaciemnienie pomieszczeń i komfortowy wypoczynek na poddaszu. W FAKRO wiemy jak istotna jest kompleksowa oferta od jednego producenta – to nie tylko zachowanie gwarancji, ale także pewności dobrego doboru pasujących dodatków. Rolety montowane po wewnętrznej stronie okien dachowych pozwalają wygodnie regulować dopływ światła, a dzięki bogatej kolorystyce uzupełniają i ożywiają wystrój poddasza.” – mówi Sławomir Fuk, manager produktu z firmy FAKRO.

Materiał prasowy Fakro

Zobacz także
Ściany zewnętrzne są jedną z przegród oddzielających wnętrze budynku od otoczenia. Są one równocześnie bardzo...
Fot. SOKÓŁKA OKNA I DRZWI
Rola drzwi wejściowych nie ogranicza się jedynie do fizycznego odgrodzenia wnętrza domu od otoczenia oraz jego...
Komody to nieodłączny element wyposażenia w każdym domu. Meble te służą przede wszystkim do przechowywania...
Pokrycie dachu wiórami osikowymi, choć ma swój niepowtarzalny urok, nie jest zbyt trwałe. Dotkliwie przekonują się o...