Nowy Porotherm 25 E3 500 Dryfix do ścian dwuwarstwowych na cienkie spoiny
5 lipca 2021

Porotherm 25 E3 500 Dryfix to kolejna propozycja firmy Wienerberger w grupie produktów do najpopularniejszej ściany dwuwarstwowej. Z zalet nowego produktu będą zadowoleni nie tylko inwestorzy, ale i wykonawcy. Tym co szczególnie go wyróżnia jest długość – ma aż 0,5 metra, co zdecydowanie przyspiesza murowanie.

Nowy Porotherm 25 E3 500 Dryfix to produkt szlifowany, przeznaczony do murowania na najnowocześniejsze dziś zaprawy cienkospoinowe. Można go zastosować na ściany wewnętrzne nośne oraz na ściany zewnętrzne, które wymagają montażu warstwy docieplającej. To wśród Polaków wciąż bardzo popularna technologia budowy, choć już nie najnowsza.

Dzięki zwiększeniu długości pustaka aż o 12,5 cm w stosunku do pustaka standardowego, prace murarskie trwają znacznie krócej – na 1 m² muru zużywa się tyko 8 szt. pustaków. Dla szybkości murowania ważny jest też ciężar – przy zbliżonej masie do pustaka o standardowych wymiarach, nowy produkt jest o ponad 30% dłuższy – oraz możliwość uzyskania idealnego przesunięcia murarskiego (szerokość pustaka stanowi dokładnie połowę jego długości). Nowy Porotherm ma też udoskonalony kształt drążeń, co z kolei ułatwia mocowanie kotew w ścianie, zarówno podczas montażu np. szafek, jak i systemu ETICS.

Porotherm 25 E3 500 Dryfix jest przeznaczony do cienkospoinowego murowania na suchej zaprawie w postaci piany, natomiast produkt występuje też w wersji Profi czyli na zaprawę klejową. Jak wszystkie pustaki w systemie Porotherm, w pionie łączony jest na pióro i wpust.

Jest kompatybilny z całym systemem rozwiązań ściennych i stropów Porotherm, dlatego zapewnia nie tylko łatwe projektowanie i wykonawstwo, ale przede wszystkim inwestorowi oferuje wszelkie korzyści ze stosowania wysokiej jakości systemu sprawdzonej marki.

Materiał prasowy Wienerberger

Zobacz także
Fot. REHAU
Okna to zakup na długie lata, a nawet pokolenia, dlatego ich wybór nie powinien być podyktowany jedynie...
Boniowanie, czyli rowkowanie elewacji domu w celu nadania jej wyglądu kamiennych bloków, ma wielowiekową...
Współczesne okna mają coraz lepsze parametry termiczne. Dotyczy to zarówno ich pakietów szybowych, jak i...
Fot. FAKRO
Kolor odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym życiu. Ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, a nawet na...