Akcesoria do łazienki – co jest potrzebne?
21 stycznia 2023

Urządzasz łazienkę? Pamiętaj, że oprócz kafli, miski WC, wanny czy brodzika, potrzebujesz także dodatków. Akcesoria do łazienki można kupić w niemal każdym stylu, co sprawi, że będą one pasować do każdego wystroju pomieszczenia. W tym artykule prezentujemy akcesoria łazienkowe, o jakich należy pamiętać.

Co jest potrzebne do łazienki?

Łazienka to miejsce, które do wykończenia potrzebuje nie tylko kafli na podłogę czy armatury. Aby pomieszczenie było miejscem praktycznym i stylowym, liczą się także odpowiednio dobrane akcesoria do łazienki. Wpływają one przede wszystkim na komfort funkcjonowania łazienki. Oprócz tego, jeśli dopasujemy je pod kątem materiału, z jakiego są wykonane i kolorystyki, z pewnością wniesiemy do łazienki jednocześnie element dekoracyjny.

Akcesoria do łazienki – co jest potrzebne?

Lista akcesoriów łazienkowych jest rozległa i obejmuje przedmioty niemal niezbędne do codziennego funkcjonowania. Wśród nich znaleźć można:

  • wieszaki i półki na ręczniki
  • haczyki
  • uchwyty na papier toaletowy
  • pojemniki i szczotki do WC
  • mydelniczki
  • dozowniki do mydła w płynie
  • akcesoria do mycia zębów
  • poręcze ścienne
  • półki łazienkowe
  • ściągaczki do wody.

Wieszaki i półki na ręczniki

Potrafią skutecznie wyeliminować problem przechowywania ręczników. Dzięki półkom i wieszakom będą zawsze pod ręką i w pełnym porządku. Wieszaki mogą być zarówno wiszące, jak i stojące.

Haczyki

Haczyki to uzupełnienie wieszaków, które pomagają przechować ręczniki, które aktualnie są w użyciu. Sprawdzają się zamocowane w okolicy wanny, prysznica czy umywalki. Haczyki łazienkowe występują jako pojedyncze, podwójne, ale równie dobrze w ramach jednego systemu może się znajdować kilka haczyków.

Uchwyty na papier toaletowy

Istotnym elementem w łazience jest także uchwyt na papier. Do wyboru są uchwyty wiszące i stojące. Najczęściej w przypadku stojących mamy do dyspozycji również miejsce do przechowania zapasowych rolek papieru.

Pojemniki i szczotki do WC

Szczotka do WC to kolejne akcesorium łazienkowe, które koniecznie trzeba mieć. I tu również mamy opcję mocowaną do ściany, blisko podłogi oraz opcję wolnostojącą. Oczywiście wszystko w różnych kolorach i kształtach.

Mydelniczki

Zwolennikom tradycyjnego mydła w kostce przyda się na pewno mydelniczka. Dzięki temu umywalka nie będzie ubrudzona od mydła, a przy okazji nie będzie się ono ślizgać po armaturze. Mydelniczkę można z łatwością przymocować do ściany nad umywalką lub postawić jako mydelniczkę stojącą.

Dozowniki do mydła w płynie

Są jednak tacy, którzy ze względów higienicznych, wolą korzystać na co dzień z mydła w płynie. Wówczas w łazience potrzebny jest dozownik do takiego mydła. Najczęściej stosowany jest stojący dozownik. Równie dobrze można jednak korzystać z dozownika przytwierdzonego do ściany za pomocą specjalnego uchwytu.

Akcesoria do mycia zębów

Ponieważ zęby myjemy nawet kilka razy dziennie, przydadzą się akcesoria na szczoteczkę i pastę do zębów. W tym celu niezastąpiony jest kubek, który musi być wykonany z odpowiednio ciężkiego materiału, by od ciężaru szczoteczek i pasty, nie przewracał się. Niekiedy kubek sprzedawany jest w zestawie razem z drugim służącym do płukania ust.

Poręcze ścienne

Jesteś osobą niepełnosprawną? A może po prostu chcesz zapewnić sobie większy komfort i bezpieczeństwo kąpieli? Poręcze ścienne gwarantują to w niemal każdej chwili.

Półki łazienkowe

Półki łazienkowe docenią szczególnie kobiety, które na co dzień używają wielu kosmetyków i lubią je mieć pod ręką. Dlatego w ofercie firmy Mexen znajdują się półki w różnych stylach, kolorach, a przede wszystkim wymiarach.

Ściągaczki do wody

Ściągaczka należy do grupy rzeczy dodatkowych, ale przydatnych. Dzięki niej codzienna pielęgnacja kabiny prysznicowej czy jej czyszczenie staną się łatwiejsze.

Materiał promocyjny Mexen

Zobacz także
Kominek najczęściej ogrzewa jedynie pomieszczenie, w którym stoi. Zazwyczaj jest to pokój dzienny. Istnieje...
Szeroko rozumiana energooszczędność powoli staje się budowlanym standardem, a inwestorom zależy na świadomym...
Fot. FOCUS-KOPERFAM
Do spalania drewna kominki potrzebują dużych ilości powietrza. Najwięcej zużywają go oczywiście kominki tradycyjne z...
Bywa, że część przywiezionego na budowę drewna, przeznaczonego na więźbę dachową, ma wyraźne oznaki sinizny....